Novinky

« 1 2 3 4 5 6 7 »

18. Mezinárodní filmový festival ZOOM - ZBLIŻENIA

17 - 22.02.2015

Jelenia Góra


Mezinárodní filmové dílny

Mezinárodní soutěže filmu

zvláštní projekce nejnovějších filmů

setkání s umělci

koncerty

NA FESTIVALU jen musí být!

 

Mezinárodní filmový festival "ZOOM - ZBLIZENIA" je významná a hlavní kulturní událost klasifikována jako malou skupinu největším a nejvýznamnějším svého druhu v Polsku. Jelenia Gora velmi silně vyznačen na mapě OFFilmowej polské, každý rok přichází s cennými papíry, filmy a filmaře ze země a v zahraničí.

Festival si klade za cíl, zastoupení kultur, filmového jazyka, výměnu nápadů a prezentaci a propagaci nezávislého filmu.

Organizátorem této umělecké akce na podporu nezávislé filmové scény je Sdružení Dům kultury v Jelenia Góra.

Je to událost, na národní i mezinárodní úrovni. Na milovníky divadelního festivalu pocházejí z celé země i ze zahraničí.

Festivalové projekce se konají soutěže a speciální projekce, workshopy, filmové projekce, otevřené pro publikum poroty jednání a setkání s umělci, koncerty a další akce.

Vzhledem k tomu, myšlenka festivalu je konfrontovat úspěchy umělců a prezentaci všech jevů v nezávislém filmu, vzorec soutěže umožňuje účast na ní v různých podobách - hraných, dokumentárních, animovaných filmů a videoartu. Neexistuje žádný limit režimy, a soutěž je otevřena pro amatéry, nezávislé vývojáře a studenty uměleckých škol.


VÍTEJTE NA JELENIA GÓRA!!!

 

Ostrava-Picture 2014 - zasílejte filmy!

Vážení tvořivci s kamerou i bez ní,
je to neuvěřitelné, ale už po osmé se na vás obracíme s výzvou, abyste nám poslali své filmy do soutěže, která je známá tím, že svým způsobem vyhrává každý. Samozřejmě jen pro ty, které vybere porota, máme připraveny hodnotné ceny, ale závěrečný festivalový večírek a setkání s přáteli od filmu či kritiky je vlastně odměnou pro všechny.

A ti, co do Ostravy přijedou během festivalového týdne 8. - 12. 9. 2014, se mohou těšit taky na řadu zajímavých workshopů, netradičních projekcí a dobré zacházení.

Pošlete nám své filmy nejlépe přes www.ulozto.cz, máte-li trailery nebo své vlastní promo stránky, rádi vás budeme propagovat na webu a našich akcích. Přihlášku k soutěži najdete snadno.

Hezké léto a v září už zase se studentskými filmy!

 

 

Workshopy na Ostrava - Picture

Seznam workshopů otevřených k registraci soutěžícím a návštěvníkům festivalu najdete níže. Na každou akci se je třeba zapsat přes registrační formulář. Vzhledem k tomu, že je projekt podporován z prostředků programu přeshraniční spolupráce CZ-PL Cíl 3, je třeba vyplnit také některé kontaktní údaje. Doufáme, že se vás teto drobný administrativní požadavek nebude příliš obtěžovat a přistoupíte k němu s pochopením. Jinak to prostě s grantovou administrativou dneska nejde.

8. 9. 2014
10:00 Aleš Gongol - Současná podoba zpravodajství v prostředí České televize

10. 9. 2014

8:00 Petr Kožušník - Základy práce s digitální videokamerou a fotoaparátem

11. 9. 2014

10:00 František "Čuňas" Stárek - Underground ve filmu

Díky a těšíme se.

 

Vítejte na fotografii příběhu setkání s režisérem Maciejem Cuske a hercem Janusz Chabior

Jeleniogórska premiéra

"STACJA WARSZAWA"

24.dubna hod. 18:00 LOT kino

Po promítání se konalo setkání s tvůrci.

Hosty setkání byli: Janusz Chabior Maciej Cuske a Lukasz Maciejewski

Foto příběh naleznete zde.

 

Filmová noc

Filmová noc je procházka městem, která oživí pomocí několika projekcí na zdi domů, garáží či továrních objektů ztichlá zákoutí. Nikde se dopředu neavizuje, vzniká spontánně z chuti promítačů a podle jejich volného prázdninového času. Cílí na opuštěné noční chodce či jezdce, kteří se zastaví nebo slezou na chvíli z kola a není jim líto, že už někde měli být a nejsou. Kupodivu je takových stále dost.

Akci lze sledovat také na Facebooku...

 

 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 »

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007 - 2013.

Osiedlowy Dom Kultury Miasto Jelenia Góra Pozitivni Projekty