Novinky

« 1 2 3 4 5 6 7 »

Dokumentární film o Jerzym Kukuczce v rámci speciálních projekcí na18. MFF Zoom - Zbliżenia


     JUREK

  Na 18. mezinárodním festivalu zoomem - Close bude speciální projekce pro 18. Mezinárodního filmového festivalu zoomem - Close bude promítání dokumentárního filmu o George Kukuczce zobrazené na mnoha filmových festivalech. Poté, co film projecji pozvat na setkání s režisérem Paulem Wysoczańskim.

Pro více informací o výstavě ZDE
 

Dokončili jsme výběr filmů na 18. IFF ZOOM - ZBLIZENIA!!!

Seznam filmů vybraných do soutěže lze nalézt zde (hlavní soutěže) a zde (videoartu).

 

 

NIGEL KENNEDY a KROKE na inauguraci18. MFF Zoom - Zbliżenia


02/17/2015 pm. 20:30 Vás zveme do divadla. CK Norwid Jelenia Gora unikátní koncert.

Na slavnostním otevření 18. ročníku festivalu Mezinárodní filmový festival Zoom - Close hrát pro vás svět slavným hudebníkem Nigel Kennedy a KROKE.

Informace o akci najdete na adrese: http://www.zoomfestival.pl karta: doprovodné akce, informace o kartě vstupenky lístky.

 

      Nigel Kennedy
 

www.nigel-kennedy.net www.kroke.krakow.pl

... To je to, co mě tak efektivně přitahuje v hudbě KROKE, jejich duchovní reality, která je
upřímnost a autentičnost v hudbě. ....

Nigel Kennedy

Poprvé se setkali v roce 2000. Když se Nigel Kennedy na naléhání své ženy Agnes, dorazil do klubu KROKE koncertě v Anglii v Cornwallu.
Nigel tak to říká:
Museli jsme strávit noc ve stanech v lese. Ale to není nic. Jejich živé vystoupení bylo pozoruhodné, tak čistá, jak nahrávání CD. Přišli jsme k nim, jsme přivítali a tak začala naše přátelství. Pak jsem přišel do Krakova. ..

Dříve, když jeden z jeho přátel ho představil na hudbu KROKE, Nigel odpověděl:
. .. Wow! Nikdy jsem neslyšel nic takového, hudbu přímo od srdce j upřímné. Musíme hrát spolu.. .

První koncert v létě, v Kazimierz, klub, který bohužel neexistuje. Pak to bylo většinou improvizace. Hráli hodně a často a hlavně písně z repertoáru kroku.
V roce 2003. zaznamenán u EMI Classic má pouze společný album East meets West představovat Natasha Atlas a Krakov filharmonie.

Album obsahuje 14 skladeb uspořádané Nigel Kennedy a KROKE včetně m.in Ukolébavka pro Kamila, čas, Kukush z repertoáru tradičních písní krok za as: "Ajde Jano, Ederlezi, Casimir aby hold Maria Tanase jako pocta velkému rumunské zpěvačky Maria Tanase.

Jejich společný koncert je cesta prostřednictvím různých hudebních tradic východní Evropy, což je místo, kde "East meets West", kde balkánské melodie proplétají s Gypsy a židovský. Kroke dal penetracjom tyto hudební prostor neobvyklou barvu a hudbu, která Nigel Kennedy zaoblené dokonalým zvládnutím své housle, jeho virtuozitou a skupina Kroke podporovaných Kennedy stejné fázi temperament, aby se tyto koncerty přímo jedinečný hudební podívanou.

Nejdůležitější koncerty: Krakov filharmonie, Sopot amfiteátr, festival Singera ve Varšavě, Lodži, na festivalu židovské kultury festivalu Praha 7 Gate, Dublin Royal Concert Hall, Berlíně, Paříži, WOMAD Festival v Anglii.

Členové kapely:

Nigel Kennedy - housle
George Buffalo - akordeon
Thomas KUKURBA - viola, zpěv
Tomasz Lato - kontrabas
Slawomir BERNY - bicí

        KROKE
 

17.02.2015, hodiny. 20:30
Theatre. Cyprian Kamil Norwid ve městě Jelenia Gora
Avenue of polské armády 38
58-500 Jelenia Gora

Ticket: 150 zł, 80 zł, 50 zł (k dispozici ve vašem místním oddělení kulturní centrum a divadlo).

 

BRZDĄC / Contemporary Noise Quintet - němého filmu s živou hudbou

18/02/2015 pm. 21:00 Užijte si přehlídku němého filmu režiséra batole. Charlie Chaplin doprovázel tým Contemporary Noise Quintet.

Informace o akci najdete na adrese: http://www.zoomfestival.pl karta: doprovodné akce, informace o kartě vstupenky lístky.

         Brzdąc - reż. Charlie Chaplin

Jeden z největších Chaplin-režiséra a Chaplina-herec. Dojemný příběh o chudé sklenářství a jeho společník, malý chlapec-nalezenec. Typické pro Chaplina míchání komedii s tragédií, citovost s radostí a velkým počtem vtipných gagů. Také nelze ignorovat svou hru trochu Jackie Coogan.

Čas 50 minut

      Contemporary Noise Quintet


Současná Noise Quintet - hudba může být popsán jako energický jazz s prvky filmové hudby, ale paleta zvuků mohou spolehlivě roztřídit generované hudebníků stylu. Formace byla založena bratři hrabat, dříve tvořil něco jako Elvis. Tým je v současné době svázána s německou společností vydavatelství Denovali Records již vydala čtyři LP. Na podzim roku 2006 vydala debutové album "prase Inside The Gentleman", který shromáždil velmi pozitivní recenze a stal se jedním z alb roku v anketě třetího programu polského rozhlasu. Další album je "Divadlo Přehrávání hudby" - napsat názorné hudbu pro divadelní představení, "Myslel jsem, že nemění své Flow" - první album zaznamenané jako sextet a "Ghostwriter vtip". Desky CNQ / CNS jsou vydávány v Japonsku Zankyo Rec. Hra pro němé filmy je speciální tým v nedávné době. Připadá vystoupení v takových filmech jako "psanců", "Piccadilly", "Kabinet Dr. Caligari", "The Kid" a "City Lights" wilekiego Chaplina, na které Kuba hrabat psal písně pro velký piętnastoosobowy četu.

Současná Hluk kvintet složený z:

Kuba poke - klavír
Ireneusz Wojtczak - saxofon
Kamil Pater - kytara
Antoni Olszewski - bas
Bartek Kapsa - bicí

02.18.2015, hodiny. 21:00
Jeleniogórskie Cultural Center (ul. Banking 28 třicetiny, 58-500 Jelenia Gora)

Ticket: 30 zł (k dispozici ve vašem místním oddělení kultury a Jelenia Gora dům Cultural Center).
 

 

Vstupenky na 18. MFF Zoom - Zbliżenia v prodeji od 01/02/2015! !!

Kompletní informace o vstupenkách naleznete na adrese: http://www.zoomfestival.pl tab VSTUPENKY.
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 »

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007 - 2013.

Osiedlowy Dom Kultury Miasto Jelenia Góra Pozitivni Projekty